26 Şubat 2021 Cuma

Uşak Belediyesi Sanat Akademisi Çocuk Sesler Korosu - Münevver ZENGİN

 Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan çocuk korosunda8-13 yaş arası çocuklar yer alıyor. "Tek ses”, "çift ses”, "ritim tekrarı”, "melodi tekrarı” ve "ezgi” (şarkı) kategorilerinde müzik öğretmenleri tarafından yapılan değerlendirme neticesinde yeterli görünen çocuklar koroya katılmaya  hak kazanıyorlar.

Müziğe gönül veren 8 ve 13 yaş arasındaki çocuklardan oluşturulan çocuk korosu ilk konserini 9 Nisan 2011 Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde verdi.

Çocuk Korusunun oluşumunda, gönüllü olarak çalışan, Müzik Öğretmeni Münevver Zengin’in büyük emekleri bulunmaktadır. Uşak Belediyesi Çocuk Korosu’nu oluşturan Müzik öğretmeni Münevver Zengin, 1988 yılında Uşak’ta doğdu. Çok küçük yaşlarda müziğe olan ilgisini keşfeden Zengin, ailesinin de desteğini alarak müzik eğitimine başladı. İlk öğretim yıllarında Uşak Güzel Sanatlar Lisesi’nde Ayhan Aydın ve Doğan Ünlüyurt’dan bağlama dersleri alarak kendisini geliştirdi. 2001 ve 2002 Öğretim yılında Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nin açmış olduğu sınavı iyi bir derece ile kazanarak orta öğretime geçiş yaptı. 2010 yılında Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalını bitiren Zengin bir çok müzik topluluğunda yer aldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İrfan Karabulut Sus/adım Harput

İrfan Karabulut kimdir?           1966 yılında Dersim/Mazgirt'in Sülüntaş köyünde doğdu. İlköğrenimi babasının müstahdem olarak çalıştığ...

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *